• Blog Akademia Młodego Survivalowca


Jeżeli trafiliście do nas po raz pierwszy, chcecie nas poznać, zobaczyć co robimy i jak działamy – zapraszamy do lektury relacji z naszych imprez i szkoleń.

- Active knots


Jeżeli niejedną iskrę wykrzesaliście z nami na warsztatach ogniowych i niejedną menażkę odymiliście w ognisku i chcecie zobaczyć swoje umęczone twarze na zdjęciach ze wspólnych wyjazdów – jeżeli tylko macie odwagę, zapraszamy również do lektury…

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Obóz młodzieżowy w Harasiukach 2015

Wspomnienie ostatnich wakacji, a zarazem małe wprowadzenie do tego, co również będzie nas czekało w tym sezonie. Tyle i więcej! :)

- Akademia Młodego Survivalowca

Czas wakacji jest idealnym momentem do pracy z dzieciakami, dlatego Akademia Młodego Survivalowca miała możliwość gościć na kilku obozach młodzieżowych, harcerskich oraz krótkich wyjazdach weekendowych. Pomagaliśmy stawiać pierwsze kroki na survivalowej ścieżce, która była pełna zakrętów i przeszkód - Wyzwań!

Tym wyzwaniom stanęli na przeciw uczestnicy obozu tenisowego w Harasiukach. W dniach 3-5 lipca gościliśmy w ciekawym ośrodku wyciągając z niego trochę dzikiej duszy.

Już pierwszego dnia Krzysiek rozpalił serca młodych zajęciami z ognia. Na szczęście ośrodek nie poszedł z dymem wraz z otaczającym go lasem. Grupy kilkunastoosobowe zostały najpierw wprowadzone w podstawowe zasady postępowania z ogniem, z zasadami bezpieczeństwa, a co najważniejsze - z zasadami ekonomii rozpalania, a następnie utrzymania ognia. W końcu nie sztuką jest rozpalić ogień, a go utrzymać przy życiu. Krzysztof zaprezentował wiele sposobów rozpalania ognia, korzystając zarówno z tych całkowicie naturalnych narzędzi, jak i chemicznych oraz troszeczkę kombinatorskich, przy użyciu wynalazków naszej cywilizacji. Każdy młody mógł spróbować własnych sił, a było to nie lada wyzwanie!

Duża nauka cierpliwości, wytrwałości i pokory… Udało się! Zapłonęły małe stosy...

W piątek w nocy przybył Potwór, czyli Klaudia, która następnego dnia wraz z nastaniem świtu ruszyła z młodymi w podróż palcem po mapie. Tworzyła różne scenariusze, w których kierowała słuchaczy do wyjścia w sytuacjach zgubienia się. Przedstawiła schemat postępowania zaznaczając istotę psychologii przetrwania. Żeby nie było jak w szkolnej ławce przeszli prędko do konstruowania kompasów słonecznych, nauki wyznaczania kierunków bez przyrządów i z ich pomocą na koniec przechodząc szybki i przyjemny test-zabawę azymutową.

Popołudnie to już były wyplatanki, o które od pierwszego dnia wypytywała cała żeńska część zgrupowania. A na zajęciach aż przeciskali się w kolejce młodzi mężczyźni. Już po kilku godzinach pierwsze naście... dziesiąt... bransolet leżało na stołach. Było przy tym dużo frajdy, a co najważniejsze był to dobry pretekst do szlifowania swojej cierpliwości i wytrwałości. I nie jest tu mowa wyłącznie o uczestnikach...:)

A wieczór, jak to wieczór - bez gry nie ma zabawy!

INO (się nie strać), czyli rewelacyjna zabawa, przy której każdy! podkreślam jeszcze raz - każdy! biegał jak szalony z jęzorem do ziemi, susząc zęby z radości, łapiąc w nie komary. Mistrzowie pokonali całą trasę zdobywając wszystkie punkty w kilkanaście minut, gdzie średnio reszcie zajmowało to kilkadziesiąt!

Weekend trwa, survival wciąż na pierwszym planie. Spływ na pontonach i zajęcia linowe wypełniły już ostatni dzień. Dużo zabawy było zarówno przy jednym jak i drugim. Dzieciaki nauczyły się podstawowych, użytecznych węzłów, wykorzystały je w praktyce, a co najważniejsze solidnie wyszkoliły w sobie nawyk ich wyplatania, nawet zamknięte oczy nie były problemem!

Późnym wieczorem po wręczeniu wszystkim dzieciakom bransoletek, które sami sobie wypletli na zajęciach pożegnaliśmy się i ruszyliśmy na Śląsk.

Dobre z nich Szkodniki były. Życzymy im jak najlepiej.


Active Knots Harasiuki 2015 1
Active Knots Harasiuki 2015 2
Active Knots Harasiuki 2015 3
Active Knots Harasiuki 2015 4
Active Knots Harasiuki 2015 5
Active Knots Harasiuki 2015 6
Active Knots Harasiuki 2015 7
Active Knots Harasiuki 2015 8
Active Knots Harasiuki 2015 9
Active Knots Harasiuki 2015 10
Active Knots Harasiuki 2015 11
Active Knots Harasiuki 2015 12
Active Knots Harasiuki 2015 13
Active Knots Harasiuki 2015 14
Active Knots Harasiuki 2015 15
Active Knots Harasiuki 2015 16
Active Knots Harasiuki 2015 17
Active Knots Harasiuki 2015 18
Active Knots Harasiuki 2015 19
 

comments

NASZE DZIAŁANIA

Akademia Młodego Survivalowca

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł czas na rywalizację i sprawdzenie sił każdego Żywiołu.

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł...

Więcej...

Akademia Młodego Survivalowca

25. sierpnia okrzyknięty został Dniem Ognia, dlatego pojechaliśmy do Muzeum Ognia w Żorach.

25. sierpnia okrzyknięty został Dniem Ognia, dlatego pojechaliśmy do Muzeum Ognia w Żorach. -...

Więcej...

Akademia Młodego Survivalowca

Dzień Burzy Żywiołów na półkolonii w Mikołowie

Środa 24. sierpnia została określona przez nas dniem poskromienia wszystkich Żywiołów. -...

Więcej...