• Blog Akademia Młodego Survivalowca


Jeżeli trafiliście do nas po raz pierwszy, chcecie nas poznać, zobaczyć co robimy i jak działamy – zapraszamy do lektury relacji z naszych imprez i szkoleń.

- Active knots


Jeżeli niejedną iskrę wykrzesaliście z nami na warsztatach ogniowych i niejedną menażkę odymiliście w ognisku i chcecie zobaczyć swoje umęczone twarze na zdjęciach ze wspólnych wyjazdów – jeżeli tylko macie odwagę, zapraszamy również do lektury…

  • Nasze działania
  • 26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł czas na rywalizację i sprawdzenie sił każdego Żywiołu.

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł czas na rywalizację i sprawdzenie sił każdego Żywiołu.

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł czas na rywalizację i sprawdzenie sił każdego Żywiołu.

- Tandemowe Trip Love

Po czterech intensywnych i emocjonujących dniach razem, gdzie się uczyliśmy, bawiliśmy, jeździliśmy na wycieczki przyszedł czas sprawdzenia swojej wiedzy i sił. Czyli czas na wprowadzenie małej rywalizacji między grupami.

Dzień zaczęliśmy zabawami z naszą ulubioną chustą klanzą! Wcieliliśmy się w kury i lisy, uciekaliśmy przed chmurą burzową i czołgaliśmy się pod chustą zamieniając się miejscami. Co jak co, ale te zabawy nigdy się nam nie znudzą :) Próbowaliśmy również złapać Baba Jagę, ale Druhna Klaudia i Druh Krzysiek sprytnie eliminowali zbyt bliskich osiągnięcia celu… ;) co szybko się zemściło na nich i już za chwile Baba Jaga została schwytana! :)

Mała przerwa po intensywnym bieganiu i czas ostatniej nauki.

Krokomierz, parokroki, mierzenie odległości i ciekawostki stosunków długości swojego ciała – to dopiero była ciekawa, ale wcale nie łatwa nauka.

Czy wiecie że długość rozpiętości swoich ramion równa się waszemu wzrostu? :) Albo że długość waszej stopy równa się długości przedramienia? :) A za pomocą krokomierza można wyznaczać odległość marszu w terenie i wcale nie potrzeba aplikacji endomondo! :)

Każdy z uczestników najpierw zmierzył, ile wynosi długość jego naturalnego parokroku, a następnie otrzymali zadanie zmierzyć długość ścian budynku hufca, a nawet obwód, długość i szerokość boiska na terenie parku. Ciężka to była matematyka, gdy próbowaliśmy pomnożyć ilość parokroków przez ich miarę, ale Druhna Matylda ze swoim kalkulatorem niosła wybawienie dzieciom, które zaczęły rozpisywać duże słupki i liczyć ile to 136 x 96cm… Niejeden by się poddał, ale przyznamy szczerze, że zwykłych dzieci to myśmy nie mieli na półkoloniach, kilkoro ambitnych rozwiązało bez kalkulatora to trudne równania!

Gratulacje! Gdy już każdy zmierzył wszystkie odległości przyszedł czas na posiłek, a zaraz po nim zabawa w podchody!!

Długo na nią wszyscy czekaliśmy! :) Podział na grupy: Woda z Powietrzem połączyły siły, by ścigać uciekającą i wyznaczającą trudne zadania grupę Ziemi i Ognia.

Wbrew tego, czego się spodziewaliśmy, dosyć szybko Woda z Powietrzem znalazła wiadomość, by znaleźć przeciwników. Ale tutaj skończyła się łatwość zadania, ponieważ wcale nie było łatwo znaleźć wszystkich członków przeciwnej drużyny. Każdy krzaczek, każde drzewko, każdy dół i element placu zabaw został sprawdzony, ale gdzie ta ostatnia osoba?! :)

Najsprytniej schował się Mikołaj, który usiadł zwyczajnie na ławce z obcą rodziną i nikt długi czas nie był w stanie go rozpoznać. Jak to się mówi „Najciemniej pod latarnią”.

W końcu dali radę! Chłopaki wypatrzyli go swym bystrym okiem, chyba kadra zbyt często w tamtym kierunku zerkała i się uśmiechała… :)

Czas na zmianę! Teraz Ziemia z Ogniem będą próbowali schwytać drugich. Szybko wyruszyliśmy i przy każdym zadaniu zostawialiśmy naszych szpiegów, którzy mieli za zadanie być niewidocznymi i sprawdzać, czy prawidłowo wykonują treść listu. Dużo zadań, dużo zabawy, a droga prowadziła już w stronę budynku hufca. Za nim również Woda z Powietrzem się schowała. 

Po schwytaniu większości grupy, udaliśmy się już do środka, by zakończyć nasze wspólne, aktywne wakacje. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Smutno było żegnać się z tak wspaniałą grupą! Będziemy tęsknić na pewno. Ale również mamy nadzieję, że zobaczymy chociaż część grupy na zbiórkach harcerskich, albo zajęciach w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie. Przede wszystkim zachęcamy do aktywnego spędzania czasu z nami.

Mamy propozycję zajęć survivalowych i gier planszowych – czwartek godzina 18:00 w MDK www.activeknots.pl, bądź zbiórki harcerskie drużyn Hufca Ziemi Mikołowskiej www.mikolow.zhp.pl 

Do zobaczenia! Jak nie na zajęciach to na wakacjach za rok! Co prawda my wybieramy się pod koniec października w daleką podróż tandemem z naszym psiakiem w przyczepce do Laponii, ale w wakacje już będziemy w Polsce, by znów móc uczyć Was i bawić się dobrze z wszystkimi dzieciakami! :)

 

 

comments

NASZE DZIAŁANIA

Akademia Młodego Survivalowca

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł czas na rywalizację i sprawdzenie sił każdego Żywiołu.

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł...

Więcej...

Akademia Młodego Survivalowca

25. sierpnia okrzyknięty został Dniem Ognia, dlatego pojechaliśmy do Muzeum Ognia w Żorach.

25. sierpnia okrzyknięty został Dniem Ognia, dlatego pojechaliśmy do Muzeum Ognia w Żorach. -...

Więcej...

Akademia Młodego Survivalowca

Dzień Burzy Żywiołów na półkolonii w Mikołowie

Środa 24. sierpnia została określona przez nas dniem poskromienia wszystkich Żywiołów. -...

Więcej...