• Blog Tandemowe Trip Love


Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy?

- Tandemowe Trip Love


 Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy? Które elementy są dla nas najtrudniejsze, w czym potrzebujemy Waszej pomocy, a co możemy Wam podpowiedzieć i doradzić opierając się na naszym dotychczasowym doświadczeniu…

Najważniejsze informacje znajdziecie właśnie tutaj.

  • Blog
  • TANDEM - początek :)

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

TANDEM - początek :)

Dwa koła, dwie kierownice, dwa siodełka, dwa napędy... wcale nam się w oczach nie mieni, tak wygląda tandem!

-Tandemowe Trip Love

Tandem - rower przeznaczony dla dwóch, które siedzą jedna za drugą. Tak jak w zwyczajnym rowerze jest jedna rama, dwa koła, jedynie każda z osób ma swoją kierownicę, siodełko i pedały. Pierwsza osoba kieruje pojazdem; skręca, hamuje, decyduje o trasie, druga z osób jest siłą motorową, która w większości nie ma żadnego wpływu na zachodzące manewry. Jednakże każdy ruch osoby z tyłu wytrąca z równowagi rower.

Tyle wiedzieliśmy o tandemie w momencie podejmowania decyzji o jego kupnie. Nie znaliśmy się na markach, modelach, istotnych szczegółach. Dobrych kilka miesięcy szukaliśmy roweru dla nas, na nasze potrzeby, roweru który ma za zadanie wytrzymać ogromny ciężar i ekstremalne warunki. Znaleźliśmy, piękny był, wspaniały, błyszczący… jedynie cena zdecydowanie wykraczała nasze możliwości. Dlatego ostatecznie postawiliśmy na niemiecką firmę Viking (co i do nas pasuje, w końcu jedziemy do Skandynawii czyli ojczyzny wikingów ;) ) i kupiliśmy używany rower, który także by wykorzystywany w podróżach.

Śmiejemy się teraz troszkę, bo z tandemu, który zakupiliśmy została wyłącznie rama, pedały i kierownice, cała reszta poszła do wymiany… Koła, hamulce, siodełka, przerzutki…. I jeszcze wciąż jest trochę do zrobienia… Ale tak to chyba zawsze jest :)

Troszkę pieniążków poszło, ale cieszymy się, że firma Somir Bike z Mikołowa zdecydowała się pomóc nam w przedsięwzięciu i wszystkie prace związane z rowerem wykonuje za darmo, części kupujemy, ale cała praca techniczna jest w ich rękach, co jest dla nas ogromną pomocą i wsparciem. Czyli z całym sumieniem możemy powiedzieć, że Somir Bike jest naszym sponsorem i to szalenie istotnym. Ponadto uczą nas wszystkich prac przy rowerze, a taka wiedza w środku pustkowia przy -30 stopniach jest dla nas nieoceniona! :) Czyli zarówno składają nam rower, ale i uczą wszystkich technicznych rzeczy, które są niezbędną wiedzą przed wyruszeniem w podróż.

Na dole przedstawiamy zdjęcia jak rower wyglądał podczas zakupu, jak wygląda teraz, a już niedługo po przemalowaniu i dokończeniu wymian będzie też zupełnie inaczej wyglądał. :)


 

comments

PROSTO Z NASZEGO BLOGA

Tandemowe Trip Love

Etat u Mikołaja!

 Gdyby nie wyprawa mielibyśmy już etat u Mikołaja. - Tandemowe Trip Love

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Z życia ptaków okiem Leśniczego. Czyli jak je upolować aparatem fotograficznym.

Czy jest lepsze źródło wiedzy na temat ptaków niż od leśniczego i pasjonata ornitologii? Piękny...

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Podlasie - kraina mrozów i zlodowaciałych jezior!

Jeszcze tak zimno nie było! Przekonaliśmy się również, że nie trzeba jechać do Skandynawii,...

Więcej...