• Blog Tandemowe Trip Love


Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy?

- Tandemowe Trip Love


 Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy? Które elementy są dla nas najtrudniejsze, w czym potrzebujemy Waszej pomocy, a co możemy Wam podpowiedzieć i doradzić opierając się na naszym dotychczasowym doświadczeniu…

Najważniejsze informacje znajdziecie właśnie tutaj.

  • Blog
  • Najtrudniejsze pytania

Najtrudniejsze pytania

Są pytania, na które trudno jest odpowiedzieć, a czasem jeszcze trudniej zrozumieć, tym bardziej, gdy wszystkie odpowiedzi połączy się w całość...

-Tandemowe Trip Love

A te odpowiedzi tworzą trudny rebus.

KIEDY RUSZAMY?
Start wyprawy przewidziany jest na początek października, mamy zamiar wyjechać z Mikołowa (woj. Śląskie). Spodziewamy się, że podróż potrwa nieco ponad pół roku. Na początku grudnia chcemy być w Rovaniemi, by spędzić tam i w Inari łącznie miesiąc. Poznając i doświadczając tradycji Saamów. Przed nami jeszcze będzie dotarcie na Nordkapp (najdalej wysunięty na północ punkt Europy), a później spokojny, usiany pięknymi widokami powrót na południe wzdłuż norweskich fjordów i dalej już tylko Szwecja, Dania i Niemcy. Może pod koniec kwietnia 2017 roku zapukamy do drzwi własnego domu, ale tego nigdy nie możemy być pewni.

DLACZEGO AKURAT ROWEREM?
Jest to jeden z najtańszych środków komunikacji, ponadto podróżując rowerem podróż doświadczana jest w zupełnie inny sposób. Rower stwarza realną możliwość wolności. Nie jesteśmy ograniczeni poziomem paliwa w baku, godziną odjeżdżającego pociągu i limitu bagażu na lotnisku. Choć na rowerze jest zdecydowanie większy limit bagażowy! Jesteśmy odkryci, otwarci, możemy w każdym momencie i miejscu się zatrzymać. Możemy wjechać w najmniejszą ścieżkę leśną, a co najważniejsze, możemy poznać ludzi, możemy liczyć na ich gościnność, często spowodowaną zwykłą ciekawością nas, jak i chęcią pomocy zmęczonym, obładowanym podróżnikom. W swoich dotychczasowych wyprawach przekonaliśmy się, że rower chyba najbardziej otwiera ludzkie serca i drzwi do domów. A to w mroźny dzień jest szczytem naszych marzeń.

DLACZEGO LAPONIA?
Czujemy, że koło podbiegunowe jest w jakiś sposób z nami bardzo związane. Zawsze ciągnęliśmy do zimnych rejonów, marzyliśmy o wyprawach po Alasce i Syberii, kochamy psy rasy północnej. Czasem mamy wrażenie, że we wcześniejszym wcieleniu należeliśmy do którejś grupy pierwotnych ludów Północy. Poza tym chyba nic nie trzeba wyjaśniać, gdy spojrzy się na niezwykły krajobraz Skandynawii.


 

comments

PROSTO Z NASZEGO BLOGA

Tandemowe Trip Love

Etat u Mikołaja!

 Gdyby nie wyprawa mielibyśmy już etat u Mikołaja. - Tandemowe Trip Love

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Z życia ptaków okiem Leśniczego. Czyli jak je upolować aparatem fotograficznym.

Czy jest lepsze źródło wiedzy na temat ptaków niż od leśniczego i pasjonata ornitologii? Piękny...

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Podlasie - kraina mrozów i zlodowaciałych jezior!

Jeszcze tak zimno nie było! Przekonaliśmy się również, że nie trzeba jechać do Skandynawii,...

Więcej...