• Blog Tandemowe Trip Love


Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy?

- Tandemowe Trip Love


 Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy? Które elementy są dla nas najtrudniejsze, w czym potrzebujemy Waszej pomocy, a co możemy Wam podpowiedzieć i doradzić opierając się na naszym dotychczasowym doświadczeniu…

Najważniejsze informacje znajdziecie właśnie tutaj.

  • Blog
  • Dni pełne wrażeń i to nie tylko z powodu - 20 stopni "za oknem"

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Dni pełne wrażeń i to nie tylko z powodu - 20 stopni "za oknem"

Ostatnie dni były dla nas niezwykle aktywne! I to nie tylko z powodu jazdy na rowerze w pięknej, zimowej scenerii, ale przede wszystkim z uwagi na to, jakich wspaniałych ludzi spotykaliśmy po drodze.

- Tandemowe Trip Love

Oni dzieląc się z nami swoją pasją dostarczyli nam wielu wrażeń i naprawdę przemiłych chwil. - 20 stopni na zewnątrz. Jak powiedzieć za oknem, gdy nie mamy właściwie okna, bo nie mamy domu, tylko rower i namiot...? :)

Mamy tyle do opowiedzenia, że nie wiemy od czego zacząć. Ale chyba zrobimy to od końca, czyli dzisiejszego dnia i będziemy powolutku cofać się do poprzednich.

Dotarliśmy i zatrzymaliśmy się w Łomży u znajomych. Jest to bardzo wystrzałowa rodzinka, która zaprosiła nas dzisiaj na strzelnicę i pokazała swoje umiejętności i sprzęt. Skorzystaliśmy oczywiście również z możliwości postrzelania. Były i długie i krótkie bronie. Krzychu jest już wprawiony, Klaudia tylko raz strzelała z ostrej. Miło było sobie przypomnieć co nieco i trochę poćwiczyć.

Poza samym strzelaniem zwiedziliśmy małe muzeum, które znajduje się na terenie strzelnicy. Ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się o działaniach wojennych na tych terenach.

Kadlook również nam towarzyszył. Na huk i wystrzały jest obojętny, w sylwestra ogląda z nami fajerwerki na balkonie, dlatego nie baliśmy się go wziąć na strzelnicę. Spał obojętnie i czekał aż skończymy.

Temperatura za oknem dzisiaj dochodziła do -18 st C. Cały czas testujemy też sprzęt wyprawowy. Buty firmy Meindl z nakładką neoprenową z Force’a i grubymi skarpetami Fjord Nansena spokojnie dają radę. Dopiero po kilkunastu godzinach na strzelnicy dało się odczuć chłód i palce. Ale nie była to taka sama aktywność jak na rowerze, tu w większości mielismy postawę statyczną. Dzień wcześniej, gdy pedałowaliśmy dopiero pod koniec dnia odczuwaliśmy dyskomfort, a to przecież jeszcze nie buty zimowe Nordkap Pro GTX/MEINDL. Z kolei połączenie bielizny Brubecka i zestawu primaloftowego Black Diamonda (zakupy w Skalniku) daje super komfort termiczny! Jest naprawdę cieplutko! Rękawice Reuscha (o nich będzie osobny wątek – genialne odkrycie sprzętowe!!) – tutaj nie ma co mówić, dłoń jak na plaży – cieplutko i milutko, jedynie czapkę mamy za krótką z Vikinga i w uszy zimno, ale kominiarka Brubecka, to nasz ratunek podczas jazdy i spacerów. Jest to element, który absolutnie zgubić nie możemy!

Każdy z wymienionego sprzętu na chwilę obecną ma u nas ogromne plusy i nie mamy zastrzeżeń.


Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 1
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 2
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 3
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 4
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 5
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 6
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 7
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 17
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 9
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 10
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 11
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 12
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 13
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 14
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 15
Tandemowe Trip Love Na Strzelnicy 16

comments

PROSTO Z NASZEGO BLOGA

Tandemowe Trip Love

Etat u Mikołaja!

 Gdyby nie wyprawa mielibyśmy już etat u Mikołaja. - Tandemowe Trip Love

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Z życia ptaków okiem Leśniczego. Czyli jak je upolować aparatem fotograficznym.

Czy jest lepsze źródło wiedzy na temat ptaków niż od leśniczego i pasjonata ornitologii? Piękny...

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Podlasie - kraina mrozów i zlodowaciałych jezior!

Jeszcze tak zimno nie było! Przekonaliśmy się również, że nie trzeba jechać do Skandynawii,...

Więcej...