• Active Knots Blog


Jeżeli trafiliście do nas po raz pierwszy, chcecie nas poznać, zobaczyć co robimy i jak działamy – zapraszamy do lektury relacji z naszych imprez i szkoleń.

- Active knots


Jeżeli niejedną iskrę wykrzesaliście z nami na warsztatach ogniowych i niejedną menażkę odymiliście w ognisku i chcecie zobaczyć swoje umęczone twarze na zdjęciach ze wspólnych wyjazdów – jeżeli tylko macie odwagę, zapraszamy również do lektury…

  • Blog
  • Surwiwalia 2015 - zajęcia Active Knots dla dzieci

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Surwiwalia 2015 - zajęcia Active Knots dla dzieci

Surwiwalia - zlot miłośników survivalu.

- Active Knots

Akademia Młodego Survivalowca, pierwsze zajęcia z cyklu nowej inicjatywy dla tych najmniej wyrośniętych od ziemi. Na zajęciach jednak więcej survivalu niż preppersingu, ale wynikało to także z charakteru imprezy ;)

Grupa dwudziestu kilku Szkodników, dwóch instruktorów, 3 wychowawców i kilkoro rodziców... Do tego sprzęt, duża dawka pozytywnej energii, wór pomysłów i kubeł cierpliwości zmieszanej z wyrozumiałością, dzięki temu daliśmy radę :)

Aby Szkodniki były posłuszne, trzeba je na początku nastraszyć i pokazać, że mamy broń, której nie zawahamy się użyć. Dlatego w ruch poszły pokrzywy! Na szczęście TE Szkodniki były z wyjątkowego gatunku grzecznych, dlatego oszczędziliśmy je i jedynie Krzychu pokazywał w jaki sposób z pokrzywy zrobić sznurek, gdy naszych sznurówek w bucie zabraknie do przywiązania gałęzi z szałasu. Od tego rozpoczęliśmy ponad 2 godzinną przygodę z naszymi uczestnikami zajęć...

Każdy Szkodnik otrzymał kawałek pakuły, którą tak jak wcześniej Krzysiek zaprezentował na pokrzywie - zwijał sznurek. Musimy przyznać, że żeńska część grupy dosyć szybko załapała o co chodzi. Chyba jednak kobiety mają to we krwi... ;) W tym miejscu duże podziękowania dla jednej z wychowawczyń, za duże zaangażowanie w pomoc i naukę uczniów. My osobiście jesteśmy pod wrażeniem jak szybko zaczęły pojawiać się sznurki, które przedłużaliśmy i przedłużaliśmy, a to wcale nie jest tak prosta sprawa. Gdy już każdy wyplótł nowe sznurówki, przyszedł czas aby nauczyć się je zawiązywać.

Jaki węzeł jest najpopularniejszy? I ma sporo zastosowań? Oczywiście Ratowniczy! No to do dzieła!

Połowa Szkodników na prawo, druga na lewo! W mniejszych grupach sprawniej szła nauka, a już po kilku minutach, gdy spora część wiedziała jak plątać ręką, by jej nie zostawić w pętli sznura zorganizowaliśmy małe zawody. Mały element rywalizacji, a równocześnie i współpracy (ktoś by zapytał - ale jak to możliwe by rywalizować i współpracować?! - da się! ;) ) bardzo zaktywizował Szkodniki, nawet te najbardziej nieznośne. 

Zabawa, zabawą a czas ucieka.

Nadeszła chwila, na którą każdy oczekiwał. Ogień! Jak tu być Bear'em Gryllsem bez krzesiwa i rozpalania ognia podczas największej ulewy? No nie da się, dlatego tak ochoczo każdy sięgnął po rozdane przez nas krzesiwa. Bhp, instrukcja, pokaz pozostały niestety na głowie Krzyśka, ponieważ Klaudia w tym momencie została porwana przed kamery. Liczymy, że mimo wszystko gdzieś tam Krzychu ze Szkodnikami będą bohaterami drugiego planu. Posiłki wróciły w idealnym momencie, by rozdać korę brzozową i kontrolować przebieg prób wykrzesania choć kilku iskier, a żeby jeszcze padały na przygotowaną przez każdego korę brzozy.. a jakby ta się jeszcze chciała zapalić... Zapaliły się.. płomyki w oczach, bo choć wiele wysiłku każdy Szkodnik wkładał - kora uparta, w zgliszcze przemienić się nie chciała. Dopiero po dobrych kilkunastu minutach pierwsze płaty kory poległy ku wielkiej uciesze i dumie Szkodników. Naszej dumie również, ponieważ był to nie lada wyczyn!

Takimi kilkoma sukcesami zakończyliśmy zajęcia. Na upamiętnienie pierwszych kroków postawionych w survivalu, każdy Szkodnik otrzymał krzesiwo, na którym wylewał ostatnie poty.

Jeszcze tylko zdjęcie grupowe!

Do zobaczenia na szlaku! :)


Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 1
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 2
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 3
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 4
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 5
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 6
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 7
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 8
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 9
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 10
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 11
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 12
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 13
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 14
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 15
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 16
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 17
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 18
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 19
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 20
Activeknots Survivalia2015 Dzieci 001 21

comments

PROSTO Z NASZEGO BLOGA

Tandemowe Trip Love

Etat u Mikołaja!

 Gdyby nie wyprawa mielibyśmy już etat u Mikołaja. - Tandemowe Trip Love

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Z życia ptaków okiem Leśniczego. Czyli jak je upolować aparatem fotograficznym.

Czy jest lepsze źródło wiedzy na temat ptaków niż od leśniczego i pasjonata ornitologii? Piękny...

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Podlasie - kraina mrozów i zlodowaciałych jezior!

Jeszcze tak zimno nie było! Przekonaliśmy się również, że nie trzeba jechać do Skandynawii,...

Więcej...